Kosovë

Kosovë

17 pacientë me coronavirus po trajtohen në Infektivë, gjendja e tyre është stabile

Publikuar më 21 Mars 2020

Artikuj të ngjashëm

Sikurse edhe vendet e tjera edhe Kosova është duke u përballur me pandeminë e coronavirusit.

Deri më tash në vendin tonë janë testuar mbi 400 raste ku 24 prej tyre kanë rezultuar pozitivë.

Gjendja e pacientëve të prekur me COVID-19 vazhdon të jetë stabile. Kështu ka bërë të ditur për Telegrafin, infektologu Valbon Krasniqi.

"Gjendja shëndetësore e të prekurve me COVID-19 për momentin është stabile", ka thënë Krasniqi.

Infektologu ka treguar se në Klinikën Infektive janë duke u trajtuar 17 pacientë.

Kujtojmë se mbrëmë u konfirmuan edhe dy raste me coronavirus , ku njëri rast ishte nga Suhareka dhe tjetri nga Gjakova.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka vazhduar të bëjë apel tek qytetarët që të qëndrojnë në shtëpi dhe tu përmbahen rekomandimeve.