Kosovë

Kosovë

Mjekët që po trajtojnë të infektuarit me koronavirus dalin negativë

Publikuar më 25 Mars 2020

Artikuj të ngjashëm

Mjekët që po trajtojnë të infektuarit me koronavirus në Klinikën Infektive në Prishtinë, janë testuar dhe të gjithë kanë rezultuar negativ, kanë bërë të ditur të mërkurën nga QKUK-ja për KOHËN.

Deri më tash, në Kosovë janë paraqitur 63 raste me COVID-19, ndërsa një person ka vdekur.

Në vendet e rajonit dhe më gjerë, numri i mjekëve të infektuar është goxha i madh.