Kosovë

Kosovë

Hoxha thërret konferencë për media lidhur me vizat

Publikuar më 14 Shtator 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka thirrur konferencë për media.

E me gjasë kjo konferencë ka të bëjë me votimin pro liberalizimit të vizave në Parlamentin Evropian.

Konferenca mbahet në orën 16:00 në ndërtesën e Qeverisë.

Ndryshe, Parlamenti Evropian dje ka votuar pro hapjes së dialogut të të ashtuquajturit trialog brenda BE-së, me 420 vota për, 186 kundër dhe 22 abstenime.