Kosovë

Kosovë

Serwer: Haradinajt po i mungon kurajo për demarkacionin

Publikuar më 13 Mars 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Eksperti i cështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk ka kurajën për të ratifikuar demarkacionin me Malin e Zi.

"Besoj se mënyra më e mirë për ta zgjidhur çështjen e demarkacionit, është që kryeministri Ramush Haradinaj të ndryshojë qëndrim për këtë marrëveshje, që është në kundërshtim me qëndrimet e tij që i kishte pa ardhur në pushtet", ka thënë Serwer, përcjell Klan Kosova.

"Më duket se Haradinaj ka mungesë të kurajës që ta bëjë këtë. I dua politikanët me më shumë kurajë, dhe më pak mungesë të vullnetit për t'u marrë me çështje të mëdha", ka thënë ai për Podgorica Victory.