Kosovë

Kosovë

Thaçi udhëton për Bruksel, merr pjesë në samitin e Friends of Europe

Publikuar më 02 Dhjetor 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, njofton se sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të marrë pjesë në Samitin "Ballkani Perëndimor në mes të Shpresës dhe Realitetit", të organizuar nga Friends of Europe.

Sipas një njoftimi për media, Thaçi në këtë samit do të flasë për marrëdhëniet e Kosovës dhe Ballkanit Perëndimor me Bashkimin Evropian, si dhe për zbehjen e ndikimit evropian mbi rajonin tonë.

"Po ashtu, presidenti Thaçi si pjesë e panelit do të flasë edhe për dialogun në Bruksel dhe për përpjekjet për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë", thuhet tutje në njoftim.