Kult-Showbiz

Kult-Showbiz

 • Dafina Zeqiri: Kam kaluar periudha shumë të vështira gjatë fëmijërisë dhe karrierës, depresioni ishte pjesë e jetës sime Dafina Zeqiri: Kam kaluar periudha shumë të vështira gjatë fëmijërisë dhe...
  21 Korrik 2018 Pas një mungese të gjatë në tregun shqiptar, Dafina e ka rigjetur shpejt rrugën për t'u rikthyer tek fansat më besnikë të botës. Dy projekte të suksesshme njëri pas tjetrit, "Told Ya" dhe "Fuego", e kthyen Dafin në frymëzimin e ri të artistëve shqiptarë që po tentojnë tregun ndërkombëtar.
 • image Presidenti Thaçi dekoron Era Istrefin me Medaljen Presidenciale 20 Korrik 2018 Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka nisur takimin me këngëtaren Era Istrefi, të cilën sapo e dekoroi me Medaljen Presidenciale. Istrefi dekorohet me Medaljen Presidenciale Jubilare për...
 • image Kidda e Ermal Fejzullahu sjellin "Flakë" 20 Korrik 2018 Kidda e Ermal Fejzullahu kanë publikuar këngën e tyre më të re "Flakë". Kënga është bërë nga producentët Big Bang e KNGZ, transmeton Koha.net. Kurse teksti është shkruar nga Kidda e...
 • image Lista e plotë e të nominuarve në VMA 19 Korrik 2018 MTV, më 20 gusht, në New York City do të mbajë ngjarjen e ndarjes së çmimeve "Video Music Awards". Kjo ngjarje këtë vit shënon 35 vjetorin. Në mesin e shumë artistëve të famshëm të...
 • image Përkrah Duas në Kosovë vjen edhe Martin Garrix 19 Korrik 2018 Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, ka bërë të ditur se në koncertin që do ta mbajë në muajin gusht në Prishtinë, përveç saj, do të performojë edhe Martin Garrix, dj i njohur....
 • image Përballja direkte Rita vs. Dua, cila do të fitojë më shumë në VMA 18 Korrik 2018 Rita Ora dhe Dua Lipa, të dyja këngëtaret me renome botërore dhe me origjinë të njëjtë, nga Kosova, por në jetën e përditshme duket se nuk janë të afërta njëra me tjetrën. Të...
 • image Era publikon klipin e këngës "Prisoner" 18 Korrik 2018 Era Istrefi ka publikuar klipin e këngës "Prisoner", të cilën e lansoi në muajin qershor. Klipi i këngës së re është publikuar dy ditë pasi Era performoi në ceremoninë mbyllëse të...
 • image George Clooney, aktori më i paguar 17 Korrik 2018 George Clooney fitoi para vitin e kaluar më shumë se çdo aktor tjetër brenda një periudhë 12-muajshe - pjesërisht falë shitjeve të kompanisë së tekuilas, që ai bashkëthemeloi....
 • image Dua Lipa nominohet në tri kategori në VMA, kërkon ndihmën e publikut 17 Korrik 2018 Këngëtarja e njohur me origjinë nga Kosova, Dua Lipa, është nominuar në tri kategori të Video Music Award të MTV-së. Përmes një postimi në Instagram, Lipa e ka bërë të ditur këtë...
 • image Will Smith: Era është shpirt delikat, vazhdo të buzëqeshësh 16 Korrik 2018 Aktori amerikan Will Smith pas përfundimit të Kampionatit Botëror, ka falënderuar këngëtarin Nick Jam për ftesën që ia bëri që të realizonin himnin e Botërorit, "Live It Up". Në...
 • image Tuna me fotografi paralajmëron rikthimin në muzikë 16 Korrik 2018 Tuna ka postuar këto fotografi duke lënë të kuptohet se diçka e re nga ajo po vjen. Ajo tash e sa kohë i ka munguar skenës pasi i është përkushtuar familjes. Mbetet të shihet se si po...
 • image Enca tregon sa fiton nga Instagrami 15 Korrik 2018 Këngëtarja Enca Haxhia mbahet si "mbretëresha" e Instagramit pasi është shqiptarja me më shumë ndjekës. Ajo ka gati 2 milionë ndjekës. Enca është shumë aktive në Instagram, duke...
 • image Zana Krasniqi do të bëhet sërish nënë 14 Korrik 2018 Bukuroshja Zana Krasniqi është shtatzënë për herë të tretë! Ajo është nënë e një vajze dhe një djali, Duas dhe Noelit, të cilëve ua ka dedikuar jetën e saj. Zana mbahet mend...
 • image Xhensila ka disa fjalë për vajzën e porsalindur, Ajkën 13 Korrik 2018 Këngëtarja shqiptare Xhensila Myrtezaj dhe aktori i njohur Bes Kallaku, sot sollën në jetë vajzën e tyre të parë. Vajzën e kanë quajtur Ajka, ndërsa Xhensila me një fotografi në...
 • image Dua Lipa më joshëse se kurrë e veshur me të zeza 12 Korrik 2018 Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, u shfaq mjaft e bukur dhe seksi në publikimin e saj të fundit, në Instagram. Mban veshur një fustan të shkurtër, të zi, i cili ia...
 • image Aksidentohet George Clooney 11 Korrik 2018 Aktori i njohur i Hollywoodit, George Clooney, u lëndua lehtë në një aksident në Sardenjë, njoftojnë revista italiane Ki. Aktori 57 vjeç u lëndua kur goditi një kamion të vogël me...
 • image Pagëzohet Princi Louis 10 Korrik 2018 Princi Louis, djali më i vogël i Dukës dhe Dukeshës së Cambridge, vetëm 11 javësh, është pagëzuar gjatë një ceremonie private nga kryepeshkopi i Canterburyt, Justin Welby, në "Chapel...
 • image Janë fejuar Justin Bieber dhe Hailey Baldwin 09 Korrik 2018 Ethet e dasmave si duket i kanë kapur yjet e rinj të Hollywoodit, kjo pasi po spekulohet se çifti Justin Bieber dhe Hailey Baldwin, janë fejuar gjatë javës së kaluar, raporton Express i...
 • image Pas Ermal Metës e Rita Orës edhe Eleni Foureira me koncert në Tiranë 09 Korrik 2018 Pasi dogji skenën e "Eurovisionit", aty ku tërhoqi vëmendjen e miliona njerëzve në mbarë botën në muajin maj, këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira do të vijë në Tiranë...
Shiko arkivën e lajmeve