Kult-Showbiz

Kult-Showbiz

Dy kreatore kosovare pjesë e 'Arab Fashion Week' në Dubai

Publikuar më 17 Maj 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Dy kreatoret kosovare Teuta dhe Lirika Matoshi, po marrin pjesë në 'Arab Fashion Week', shkruan KultPlus.

Teuta Matoshi, është një ndër kreatoret më të famshme në Kosovë, ndërsa kreacionet e saj vishen nga figura eminente në vend, kurse Lirika Matoshi, përveç Kosovës karrierën e saj po e bënë në New York, duke sjellë modele të ndryshme të çorapeve të cilat i krijon me zbukurime e ngjyra të llojllojshme.

Të dy kreatoret do t'i prezantojnë koleksionet e reja në javën e modës në Arabi, aty ku janë takuar edhe me presidentin e 'Milano Fashion Week' Mario Bosellin.