Kult-Showbiz

Kult-Showbiz

“Perceptimet e Perfeksionit”: Si duket trupi ‘ideal’ i femrave në 18 shtete të ndryshme (Foto)

Publikuar më 11 Shtator 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Bukuria është biologjike dhe kulturore - dhe çdo njeri mund t'ju thotë se secili komb e ka versionin e vet "ideal" të bukurisë.

P.sh., përderisa SHBA-të mund t'i vendosin në piedestale modelet e holla, disa shtete i shohin femrat e plota si shumë më atraktive, transmeton Telegrafi.

Një farmaci e internetit e quajtur 'Superdrug Online Doctors' ka synuar t'i eksplorojë këto ide të ndryshme kulturore të bukurisë dhe ka krijuar një projekt të quajtur "Perceptimet e Perfeksionit", ku përfshihen 18 shtete dhe fotot se si duket femra ideale në këto shtete.

 

Trupi ideal