Kult-Showbiz

Kult-Showbiz

Ermal Meta fiton çmim nga MTV EMA

Publikuar më 13 Nëntor 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Këngëtari shqiptar Ermal Meta ka fituar çmimin për Këngën më të mirë italiane në MTV EMA 2017.

Për këtë çmim, Meta mposhti Fabri Fiberin, Francesco Gabbani, Thegiornalisti dhe Tiziano Ferro.

Ai në një video të publikuar në rrjete sociale ka falënderuar të gjithë për votat dhe është shprehur i lumtur për suksesin e arritur.