Kult-Showbiz

Kult-Showbiz

Trejsi Sejdini 'Miss Universe Albania 2018'

Publikuar më 07 Qershor 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Mbrëmjen e djeshme në Pallatin e Kongreseve, në Tiranë, është zhvilluar konkursi i bukurisë i 'Miss Universe Albania 2018', i cili ishte live në KTV.

Fituesja e këtij konkursi është Trejsi Sejdini,18 vjeç. Bukuroshja nga Elbasani rrëmbeu vendin e parë mes tre finalistëve.

Shoqëruesja e parë e missit u përzgjodh Ajli Hoxhaj dhe Irene Dama shoqëruesja e dytë.

Të ftuar specialë ishin dhe këngëtarët më të famshëm shqiptarë, si Claydee Lupa, Aurela Gaçe, Çiljeta Xhilaga dhe Ylli Limani.

Trejsi Sejdini do të përfaqësojë Shqipërinë në konkursin e 68 të "Miss Universe".