Kult-Showbiz

Kult-Showbiz

Këngëtarja kosovare që po korr suksese në Gjermani (Video)

Publikuar më 25 Janar 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Talentet shqiptare të muzikës vetëm sa po i shtohen tregut ndërkombëtar. Një i tillë është edhe këngëtarja e re kosovare, Arberie Zenuni e njohur me emrin artistik, Abbie e cila ka lansuar projektin 'PO PO PO' në bashkëpunim me 44Grad, shkruan Indeksonline.

Kënga ka ardhur në gjuhën gjermane dhe shqipe ndërsa është punuar në nga "M13Muzzik", një label ky i njohur në Gjermani.

Ky projekt është mirëpritur mjaft mirë nga adhuruesit dhe emrat e muzikës atje ndërsa është ndër këngët më të dëgjuara në Gjermani. Ndërsa, Abbie  ka paralajmëruar se shumë shpejt do të sjell bashkëpunime me emra të njohur të repit në Gjermani.