Kult-Showbiz

Kult-Showbiz

Jonida Maliqi do performojë sonte në Eurovision

Publikuar më 16 Maj 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Këngëtarja Jonida Maliqi do performojë sonte në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64-rt të Eurovision, i cili mbahet në Tel Aviv, Izrael.

Ajo do këndojë shqip "Ktheju Tokës" për tu konkurruar për finalen e madhe. Sipas listës së publikuar, ajo do të jetë e 14-a në radhë. Nga 41 vende që konkurrojnë, vetëm 26 do arrijnë të shkojnë në finalen e së shtunës që mbahet më 18 maj.

Kujtojmë se juria shqiptare përbëhet nga Anxhela Peristeri, Eranda Libohova, Dilan Reka, Julka Gramo dhe Gent Rushi. 'Ktheju Tokës' i kushtohet gjithë emigrantëve shqiptarë nëpër botë.

Ja vendet që u kualifikuan në gjysmëfinalen e parë:

Greece - Katerine Duska me Better Love

Belarus - ZENA me Like It

Serbia - Nevene Božovi? me Kruna

Cyprus - Tamta me Replay

Estonia - Victor Crone me Storm

Czech Republic - Lake Malawi me Friend Of A Friend

Australia - Kate Miller-Heidke me Zero Gravity

Iceland - Hatari me Hatrið mun sigra

San Marino - Serhat me Say Na Na Na

Slovenia - Zala Kralj & Gašper Šantl me Sebi