Kult-Showbiz

Kult-Showbiz

Holanda fituese e Eurovisionit

Publikuar më 19 Maj 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Holanda është fituese e Eurovisionit për vitin 2019

Duncan Laurence, I cili ka përfaqësuar Holandën me këngën "Arcade" është fitues I Eurovision për sivjet.

Duncan arriti që të fitojë 492 pikë në total duke u renditur në vendin e parë.

Pavarësisht pritjeve të publikut për Jonida Maliqin, përfaqësuesen e Shqipërisë, ajo nuk ka arritur që të jetë as në top 10 e këngëve më të mira.  Jonida përfundoi në pozitën e 18.

Shqipëria në këtë festival mori pjesë me këngën Toka, e cila mori 92 pikë në fund, me vota të jurisë dhe të publikut.

Një paraqitje dinjëtoze e pati edhe Maqedonia Veriore me këngëtaren e saj Tamara, e cila arriti që të përfundoj në pozitën e tetë garën. /GazetaExpress/