Kult-Showbiz

Kult-Showbiz

Kjo është pozita dhe pikët që ka marrë Shqipëria në Eurovision 2019

Publikuar më 19 Maj 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Shqipëria sërish në pozitën e ulët të tabelës.

Jonida Maliqi me këngën 'Ktheju tokës' ka arritur të mbledhë vetëm 90 pikë në garën e këngës në Eurovision, shkruan Gazeta Express.

Kështu Shqipëria është renditur në vendin e 18, duke u rankuar në pjesën e dytë të tabelës.

Fitues i këtij edicioni është Duncan Laurence nga Holanda, me këngën Arcade.