Kult-Showbiz

Kult-Showbiz

Game of Thrones thyen rekordin në Emmy Awards me 32 nominime

Publikuar më 17 Korrik 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Nominimet për Emmy Awards janë shpallur të martën. Dhe ishte padyshim një sukses i jashtëzakonshëm për filmin e HBO "Game of Thrones".

Me 32 nominime filmi vendosi një rekord në historinë e Çmimeve Emmy. Game of Thrones theu rekord për shumicën  e nominimeve të marra në një vit të vetëm nga një dramë.

Ndërkohë komedia "The Marvelous Mrs. Maisel" mori 20 nominime.