Kult-Showbiz

Kult-Showbiz

Dasmat më të shtrenjta në histori

Publikuar më 04 Shtator 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Një dasmë e zakonshme thuhet se kushton përreth 34 mijë dollarë amerikanë në SHBA, sipas The Knot.

Megjithatë, figura të famshme publike siç janë mbretërit, trashëgimtarët, artistët muzikor dhe aktorët martohen, shpenzojnë më shumë se aq me qëllimin që dasma e tyre të mbahet mend gjatë, transmeton lajmi.net.

Në mesin e dasmave më të "çmendura" për sa i përket aspektit të investimit në të përfshihet edhe ajo e David Beckham me Victoria Beckham, të cilët shpenzuan përreth 800 mijë dollarë.

Hiç më keq nuk ia lanë as Catherine Zeta-Jones dhe Michael Douglas, duke shpenzuar 1,5 milionë dollarë në dasmën e tyre, të mbajtur më vitin 2000

Tom Cruise dhe Katie Holmes - Dasma e vitit 2006 u zhvillua në kështjellën Odescalchi të shekullit të 15-të në Itali, dhe kushtoi 2 milionë dollarë. Thuhet se 900 mijë dollarë u përdorën vetëm në fluturimet e mysafirëve.

Christina Aguilera dhe Jordan Bratman - Dasma e vitit 2005 në Napa Valley's Staglin Family Vineyard, raportohet se kushtoi 2 milionë dollarë.

/Lajmi.net/