Kult-Showbiz

Kult-Showbiz

Dembele, 10 javë jashtë

Publikuar më 30 Nëntor 2019

Artikuj të ngjashëm

Ousmane Dembélé nuk do të rikthehet në fushë deri në shkurt të vitit 2020

Lajmi është bërë i ditur nga klubi në faqen zyrtare, duke treguar shkallën e dëmtimit të sulmuesit francez.

48 orë pas dëmtimit që pësoi në Champions League, Barça njoftoi se Dembele ka një çarje në muskulin e këmbës së djathtë dhe do të jetë jashtë për më shumë se dy muaj.

Në anën tjetër, AS raporton se Dembele mund të jetë 100% i gatshëm për lojë me 23 shkurt, në ndeshjen që Barça do ta zhvillojë 'Camp Nou' me Eibarin.

Lëndimet e shpeshta e kanë mbajtur larg fushës Dembelen edhe këtë sezon, ashtu si sezonet e tjera.

22-vjeçari ka bërë vetëm 9 paraqitje këtë edicion, ka shënuar një gol.