Kult-Showbiz

Kult-Showbiz

Bebe Rexha nuk lëkundet nga pozita e parë e top-listës country

Publikuar më 07 Dhjetor 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Këngëtarja me prejardhje shqiptare, Bebe Rexha dhe dyshja e fuqishme e muzikës country Floida Georgia Line, kanë vazhduar dominimin në top-listën e Billboardit për këtë stil muzikor.

"Meant to Be" po vazhdon të mbetet në pozitën për shkak të përzierjes që ka mes popit dhe muzikës country. Kjo i ka ndihmuar këngës që të transmetohet në radiot pop dhe country nëpër Amerikë, transmeton Koha.net.

Ylli shqiptar përveç pozitës së parë, ka hyrë në histori si këngëtarja e parë që debuton në pozitën e parë të Billboardit për muzikën country.

"Sapo mora vesh që jam zyrtarisht femra e parë në historinë e muzikës Country që renditet e para në tabelat e 'Billboard Country', ka shkruar ajo në Instagram

Në top 100 këngët më të mira "Meant" ka arritur pozitën 40. Në këtë pozitë Bebe Rexha ka qëndruar pesë herë.

Image