Kult-Showbiz

Kult-Showbiz

Game of Thrones thyen rekordin në Emmy Awards me 32 nominime

Publikuar më 17 Korrik 2019

Artikuj të ngjashëm

Nominimet për Emmy Awards janë shpallur të martën. Dhe ishte padyshim një sukses i jashtëzakonshëm për filmin e HBO "Game of Thrones".

Me 32 nominime filmi vendosi një rekord në historinë e Çmimeve Emmy. Game of Thrones theu rekord për shumicën  e nominimeve të marra në një vit të vetëm nga një dramë.

Ndërkohë komedia "The Marvelous Mrs. Maisel" mori 20 nominime.