Rajon-Botë

Rajon-Botë

Franca nesër bëhet me qeveri

Publikuar më 16 Maj 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Franca të mërkurën do të bëhet me qeveri të re, një ditë më herët se sa që ishte e planifikuar, është bërë e ditur të martën nga zyra e presidentit francez Emmanuel Macron.

Në kumtesë thuhet se shtyrja ka ardhur në mënyrë që të gjithë ministrat të verifikohen në detaje dhe të konfirmohet se nuk kanë konflikt të interesit, transmeton Reuters.