Rajon-Botë

Rajon-Botë

Berisha: Policia po bën terror në Lazarat

Publikuar më 06 Shkurt 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar ditën e sotme, denoncimin e një qytetari nga Lazarati, i cili tregon se kanë 4 ditë pa drita.

Në mesazhin e tij, qytetari thotë edhe pse janë të rregullt me pagesat, policia po bën terror ndaj tyre, dhe se vetëm Lazarati është pa drita në të gjithë qarkun e Gjirokastrës.

Reagimi i Berishës:

"Terror shteteror me narkopolice, terr dhe erresire ndaj Lazaratit.

Kohe e maskarenjve!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

'pershendetje zoti Doktor.. jam. nje banor i fshatit ..Lazarat po behen 4 dit pa drita !

dhe cdo dit po na vijn ne shpi me polici dhe na bejnn teror per lekt te dritave ... qe jemi te regullt me pages ne te gjith qarkun vetem Lazarati pa drita gjith te mirat'"