Rajon-Botë

Rajon-Botë

Në Shqipëri shirat rikthehen të enjten

Publikuar më 10 Prill 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Meteorologët parashikojnë se deri të premten në Shqipëri moti do të jetë me kthjellime e vranësira kalimtare, të cilat fuqizohen përkohësisht pas mesditave, duke rrezikuar nga shira të dobët dhe afatshkutër. E enjtja sjell sasi më të konsiderueshme të shirave gjatë pjesës së dytë të saj dhe kryesisht në zonat lindore.

Temperaturat gjatë gjithë këtyre ditëve, luhaten me 1 - 2°C, por mbeten të larta duke variuar nga 6°C minimalja ne Juglindje deri ne 27 - 28°C, maksimumi ne zonat perendimore.