Rajon-Botë

Rajon-Botë

Sulm me bombë në Kabul, 12 të vdekur

Publikuar më 11 Qershor 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Të paktën 12 persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 30 të tjerë janë plagosur sot në sulmin me bombë në hyrje të Ministrisë për Zhvillim Rural në Kabul, transmeton Reuters duke iu referuar kumtesës së Ministrisë së Shëndetësisë.

AP precizon duke iu referuar zyrtarëve afganë se 31 persona janë plagosur në sulm.

Sulmi është kryer nga një sulmues vetëvrasës.