Rajon-Botë

Rajon-Botë

Putini e Trumpi takohen në Helsinki më 16 korrik

Publikuar më 28 Qershor 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu i tij amerikan, Donald Trump do të takohen më 16 korrik në Helsinki në samitin e parë dypalësh, që parashikon përmirësimin e marrëdhënieve shumë të përkeqësuara mes Moskës dhe Uashingtonit, njoftoi sot Kremlini.

"Gjatë këtij takimi do të diskutohet për gjendjen aktuale dhe perspektivat për zhvillimin e marrëdhënieve ruso-amerikane si dhe për çështjet kryesore ndërkombëtare", theksoi Kremlini në një komunikatë.

Presidenti amerikan, Donald Trump është takuar deri tani me homologun rus vetëm në kuadër të takimeve ndërkombëtare.