Rajon-Botë

Rajon-Botë

85 të lënduar pas rrëzimit të avionit

Publikuar më 01 Gusht 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Avio kompania meksikane "Aeromexico" ka publikuar në Twitter se është rrëzuar avioni i saj që fluturonte nga qyteti Durang drejt Mexico Cityt.

Në aksident nuk ka të vdekur, janë rreth 85 të lënduar, transmeton Koha.net.

Në avion kanë qenë 97 udhëtarë dhe katër anëtarë ekuipazhi.

Avioni u rrëzua pesë minuta pas fluturimit.