Rajon-Botë

Rajon-Botë

Sot proteston opozita në Tiranë

Publikuar më 02 Qershor 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Opozita shqiptare sot mban protestës e radhës në Tiranë, një ditë pas fillimit të fushatës zgjedhore nga PS për zgjedhjet e 30 qershorit.

Protesta organizohet nga Partia Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim dhe aleatët e tyre dhe mbahet në mbrëmje.

Opozita shqiptare është shprehur e vendosur se nuk do të ndërpres protestat deri në largimin e kryeministrit Rama, të cilin e akuzojnë për kapje të shtetit.