Rajon-Botë

Rajon-Botë

Rrëzohet një turist polak në Theth, kërkohet transportimi me helikopter

Publikuar më 30 Gusht 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Një turist polak është rrëzuar pasditen e djeshme  në maja e Harapit në Theth.

Nga raportimet e para mësohet se kërkohet ndihmë emergjente nga ajri pasi terreni malor vështirëson ndërhyrjen nga toka.

Turisti polak është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe duhet një ndërhyrje e menjëhershme.