Rajon-Botë

Rajon-Botë

Vuçiq takohet nesër me Pompeo, temë kryesore Kosova

Publikuar më 19 Gusht 2019

Artikuj të ngjashëm

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të udhëtojë sot në New York.

Sipas mediave serbe, përcjell Telegrafi, gjatë kësaj vizite, përkatësisht nesër ai do të takohet edhe me sekretarin e Shtetit, Michael Pompeo.

Siç raportohet tutje, Vuçiq dhe Pompeo do të takohen për një drekë të organizuar nga Sekretari i Shtetit i SHBA-së.

Për më tepër, theksohet se presidenti serb do të ketë një numër takimesh të tjera në New York.

Dhe siç bëhet e ditur më tej, temë kryesore e takimit në mes të Pompeos dhe Vuçiqit ka të ngjarë të jetë edhe Kosova.