Sport

Sport

 • Ceremoni speciale më 9 tetor për mbylljen e karrierës së Lorik Canës Ceremoni speciale më 9 tetor për mbylljen e karrierës së Lorik Canës
  21 Shtator 2017 Ish-kapiteni i ekipit kombëtar të futbollit Lorik Cana do të mbyllë zyrtarisht karrierën e tij në datën 9 tetor përpara ndeshjes zyrtare eleminatore Shqiperi-Itali. Me këtë rast, FSHF do të organizojë ceremoninë e posaçme për mbylljen e karrierës të kapitenit të saj ndër vite, i cili numëron edhe rekordin e pjesëmarrjes me fanellën kuqezi të...
 • image Cana mund të rikthehet te Lazio 21 Shtator 2017 Lorik Cana mund të kthehet sërish në futbollin aktiv. Problemet me lëndime të mbrojtësve te Lazio kanë shtyrë drejtuesit e skuadrës të mendojnë për disa lojtarë që tani janë pa...
 • image Pesë ndeshjet me shikueshmërinë më të madhe në stadiume në javën e fundit (Foto) 21 Shtator 2017 Fundjava e fundit në botën e futbollit ishte një tjetër javë e bukur për tifozët. Pasi jemi te tifozët, ndalemi te shikueshmëria në stadiume. Ndeshja mes Borussia Dormundit dhe Kolnit...
 • image United e City nuk gabojnë në Kupën e Anglisë 20 Shtator 2017 Fitore në Kupën e Anglisë kanë shënuar edhe dy ekipet e Manchesterit, United dhe City. Skuadra e Jose Mourinhos mposhti Burtonin në shtëpi, 4:1. Golat për "Djajtë e Kuq" i shënuan...
 • image Fitojnë të mëdhatë e Premierligës 20 Shtator 2017 Chelsea dhe Arsenali nuk kanë gabuar në kuadër të Kupës së Anglisë. Të dy skuadrat nga Londra fituan në ndeshjet e tyre në shtëpi. Chelsea mundi ekipin e Nottingham, 5:1.
 • image Paulinho i lumtur me mikpritjen e Barcelonës 20 Shtator 2017 Pas fitores së Barcelonës me rezultat 6-1 ndaj Eibar, fokusi është kthyer te paraqitja e mesfushorit Paulinho, i cili shkëlqeu në këtë ndeshje. 29 vjeçari i cili arriti të shënojë...
 • image Benzema me klauzolë 1 miliard euro 20 Shtator 2017 Karim Benzema ka nënshkruar kontratën e re me Real Madridin e cila do ta mbajë në klubin spanjoll deri në verën e vitit 2021, ka njoftuar klubi. 29-vjeçarit i kishin mbetur edhe dy vjet...
 • image Shaqiri afër rekordit të Beckhamit 20 Shtator 2017 Xherdan Shaqiri nuk shënon shpesh gola në Premier League me Stoke Cityn, por kur e bën një gjë të tillë, atëherë golat e tij janë spektakolarë. Mediumet angleze kanë raportuar të...
 • image Atletico refuzoi verës 140 milionë euro nga Barça për Griezmannin 19 Shtator 2017 Barcelona tentoi të sjellë në "Camp Nou", Antoine Griezmann për të plotësuar vendin e lënë bosh nga Neymar te larguar ne drejtim te Paris Saint Germain. Prapaskena e klubit katalanas u...
 • image Llapi shpreson të mos lëshojë kreun 19 Shtator 2017 Sulmuesi Florim Berbatovci është i bindur se Llapi ka bërë ekip për ta fituar titullin e kampionit dhe Kupën e Kosovës në futboll. Berbatovci ka thënë se Llapi nuk do ta lëshojë deri...
 • image Atletico Madrid me ofertë të jashtëzakonshme për Costën, Chelsea do të dorëzohet në janar 19 Shtator 2017 Atletico Madridi do të bëjë ofertë prej 65 milionë euro për ta sjell nga Chelsea, sulmuesin Diego Costa. Costa është kthyer te Chelsea, por që nuk i lejohet të bëjë stërvitje me...
 • image Abrashi lëndohet rëndë, humb ndeshjet me Spanjën dhe Italinë 18 Shtator 2017 ?Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Amir Abrashi është lënduar dhe nuk do të luajë në dy ndeshjet e ardhshme kualifikuese ndaj Spanjës deh Italisë. Futbollisti i Freiburgut, Amir Abrashi...
 • image Bardhi: Doja të luaja për Shqipërinë, ëndrra ime është Reali 18 Shtator 2017 Pas suksesit të arritur me kalimin e tij te Levante dhe paraqitjet mbresëlënëse në La Liga, Enis Bardhi a tërhequr vëmendjen e publikut. Një emër dhe mbiemër shqiptar, por që...
 • image Griezmann siguron fitoren e Atleticos 17 Shtator 2017 Sulmuesi francez, Antoine Griezmann ia ka siguruar tre pikë të plota Atletico Madridit në duelin ndaj Malagas. 25-vjeçari realizoi golin e vetëm të këtij takimi për ta ndihmuar ekipin e...
 • image Roma shkatërron Veronën 16 Shtator 2017 Roma e ka shënuar fitoren e dytë kampionale në kampionatin italian Serie A. Skuadra verdhëkuqe e ka mposhtur me lehtësi Veronën në shtëpi, 3:0.
 • image Deklaratë e tmerrshme për Ballistin 16 Shtator 2017 Miku i Ballist Morinës ka shprehur revoltën e tij në një intervistë për emisionin 'Zonë e Lirë'. "Ballist Morina është i gatshëm të vrasë veten nëse ekstradohet në Serbi. Rasti i...
 • image Lista e kombëtares argjentinase, Icardi "djeg" Higuain 16 Shtator 2017 Trajneri i kombëtares argjentinase të futbollit, Jorge Sampaoli ka publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar, për dy përballjet e muajit tetorit. Në listë nuk ka asnjë risi,...
 • image Kërkohet përjashtimi i Rusisë nga Lojërat Dimërore 2018 16 Shtator 2017 17 organizata anti-doping kanë kërkuar që Rusia të përjashtohet nga Lojërat Olimpike Dimërore të vitit 2018. Teksa kanë mbetur më pak se pesë muaj para nisjes së Lojërave të...
 • image Mbahen garat e pingpongut 16 Shtator 2017 Federata e Pingpongut të Kosovës sot dhe nesër organizon garat ekipore. Derbi konsiderohen ndeshjet Lidhja e Prizrenit - Theranda I, si dhe Hasan Prishtina - Theranda I.
Shiko arkivën e lajmeve