Sport

Sport

City beson në transferimin e Messit gjatë verës

Publikuar më 20 Mars 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Pep Guardiola do të nënshkruajë me superyllin e Barcelonës, Lionel Messi, këtë verë për të drejtuar rindërtimin e skuadrës së tij te Manchester City.

Sipas mediumin anglez, 'Express.co.uk', një marrëveshje për të sjellë pesë herë lojtarin më të mirë të vitit në botë, 29-vjeçarin Messi, në Etihad Stadium, mund të bëhet me sa duket.

Messi është jashtë kontratës në fund të sezonit të ardhshëm dhe është duke luftuar për të rënë dakord me një seri të re të kushteve të cilat mund të çojnë në largimin e tij nga klubi këtë verë.

Barca mund të shpenzojnë vetëm 70 për qind të të ardhurave të tyre në paga dhe kanë dhënë marrëveshjet e reja për një numër të lojtarëve, përfshirë Luis Suarezin dhe Neymarin.

Bisedimet janë zvarritur në vitin e fundit, pa ndonjë marrëveshje dhe bosët e Manchester Cityt janë të bindur se Barca mund të jenë të përgatitur për të bërë biznes.

Guardiola është duke u përgatitur për spastrim nga lojtarët këtë verë, ku më shumë se 18 anëtarë të skuadrës së tyre janë në rrezik për t'u larguar.

Drejtuesit e klubit do të japin të paktën 200 milionë funte për të shpenzuar në transferime plus shuma tjetër që arrihet nga shitjet e mundshme mund të jenë më se të mjaftueshme për të larguar Messin nga Camp Nou.

Lexo po ashtu: Barcelona 'mbushet' mend, gati t'i ofrojnë super-pagë Messit në kontratën e re Barcelona 'mbushet' mend, gati t'i ofrojnë super-pagë Messit në kontratën e re

Çdo marrëveshje për Messin do të paguajë për veten në një çështje e muajve nëpërmjet shitjes shirt pasi ai është i famshëm Barcelona numri 10 shirt është shitur mirë në botë.

Aktualisht City as nuk figuron në top 10 shitësit më të mirë dhe nënshkrimi me Messin do të të japë një nxitje masive për të ardhurat e tyre komerciale.