Sport

Sport

PSG ofertë për Sanchezin

Publikuar më 19 Prill 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Paris Saint-Germain është duke bërë menduar të bëjë një ofertë për yllin e Arsenalit, Alexis Sanchez.

Gjigantët e Ligue 1 janë një nga shumë klube që e duan kilianin që është afër të nënshkruajë kontratën e re me Arsenalin.

Sanchez ka qenë shumë kritikë me sezonin e skuadër duke menduar edhe një largim.

Sanchez pëlqehet shumë edhe nga Chelsea dhe Manchester City, por gara është bërë më interesante kur PSG tashmë është futur në garë.

Yahoo France shkruan se PSG do të tentojnë të nënshkruajnë me lojtarin dhe po bëjnë gati ofertën prej 46 milionë euro.

PSG nuk janë të interesuar vetëm për Sanchezin pasi edhe Mesut Ozil, është një objektiv për ta.