Sport

Sport

Publikohet formacioni i sezonit në Premier Ligë

Publikuar më 20 Prill 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Chelsea dhe Tottenham Hotspur kanë numrin më të madh në formacionin më të mirë sivjet në Premier Ligë.

David Luiz, Gary Cahill, Eden Hazard dhe N'Golo Kante janë përfaqësuesit e Chelseat në këtë formacion, derisa katërshja angleze Kyle Walker, Danny Rose, Dele Alli dhe Harry Kane janë nga Spurs.

Ekipi kompletohet me David de Gean e Manchester Unitedit, Sadio Manen e Liverpoolit dhe Romelu Lukakun nga Evertoni.

Ky është ekipi i vitit në Premier Ligë:

Portier: David de Gea (Manchester United)

Mbrojtësit: Kyle Walker (Tottenham Hotspur), David Luiz (Chelsea), Gary Cahill (Chelsea), Danny Rose (Tottenham Hotspur)

Mesfushorët: Dele Alli (Tottenham Hotspur), Eden Hazard (Chelsea), N'Golo Kanté (Chelsea), Sadio Mane (Liverpool)

Sulmuesit: Harry Kane (Tottenham Hotspur), Romelu Lukaku (Everton).