Sport

Sport

Roma arrin marrëveshje me Emeryn?

Publikuar më 21 Prill 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Thuhet se Roma kanë rënë dakord për një marrëveshje me Unai Emeryn për të zëvendësuar Luciano Spallettin sezonin e ardhshëm.

Sipas Corriere dello Sport, Giallorossët kanë formuluar një marrëveshje 3-vjeçare për trajnerin spanjoll, i cili aktualisht është përgjegjës në PSG.

Emërimi do të shohë ish-trajnerin e Sevillas të bashkohet me drejtorin sportiv Monchi, me thashetheme të forta se edhe ai do të bashkohet me Romën këtë verë, përcjell Telegrafi.

Megjithatë, Gazzetta dello Sport, e jep një emër tjetër favorit për të zëvendësuar Spallettin në postin e trajnerit të Romës.

Sipas këtij mediumi, ish-trajneri i Francës dhe PSG-së, Laurent Blanc, është gjithashtu në kornizë për të pasuar Spalletin, me italianin që ka gjasa të largohet në fund të sezonit aktual.