Sport

Sport

Në ligën e dytë franceze gjashtë ekipe në garë për titull

Publikuar më 17 Maj 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Derisa në shumë liga europiane tashmë është vendosur kampioni, në ligën e dytë franceze fati do të caktohet në ndeshjen e fundit.

Chelsea është kampion i ri në Angli. Në Spanjë lufta është mes Barcelonës dhe Real Madridit. Në Itali këtë javë pritet të vendoset titulli me Juventusin që është shumë afër për të fituar të gjashtin me radhë.

Por në ligën e dytë të Francës janë hiç më pak se gjashtë ekipe që po luftojnë për titull, kur ka mbetur vetëm edhe një ndeshje. Kjo është tabela momentale në ligën e dytë:

Image