Sport

Sport

Zyrtare: Roma transferon një super lojtar (Foto)

Publikuar më 16 Korrik 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

AS Roma ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me skuadrën turke, Basaksehir FK për anësorin e talentuar Cengiz Under.

Lojtari ka kryer me sukses testet mjekësore dhe ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2022.

"AS Roma është e lumtur të ju njoftoj se ka nënshkruar me talentin e Basaksehir FK, Cengiz Under. Transferimi ka kushtuar 13.4 milionë euro dhe bonuset shkojnë maksimumi 1.5 milionë euro", thuhet në njoftimin zyrtar.

Lojtari pas nënshkrimit të kontratës tha se është shumë i lumtur dhe mezi po pret që të ftillojë stërvitjet me pjesën tjetër të skuadrës.