Sport

Sport

30 klubet më të mira në botë

Publikuar më 11 Shtator 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Real Madridi është klubi më i mirë në botë, duke lënë prapa PSG-në, Juventusin dhe Barcelonën.

Redaktorët e agjencisë së lajmeve "Goal.com" nga 38 vende të ndryshme të botës kanë votuar për klubin më të mirë aktualisht në botë.

Real Madridi u bë skuadra e parë që fiton dy herë me radhë Champions Leaguen dhe për këtë vazhdon të jetë në majën e renditjes.

Befasia e madhe është PSG-ja tashmë renditet e dyta, pasi ka formuar një skuadër dinjitoze për të fituar kompeticionin më të rëndësishëm evropian.

Barcelona dhe Bayern Munichu renditen respektivisht në vendet katër dhe pesë.

Në vijim po ju paraqesim 30 klubet më të mira në botë sipas "Goal.com":

Image

Image