Sport

Sport

Uragani Irma zbraz plazhin nga uji në Bahama

Publikuar më 14 Shtator 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Uragani super i fuqishëm Irma ka bërë që një plazh i tërë në Bahama të zbrazet nga uji.

Kjo ka ndodhur pasi stuhia ka tërhequr ujin prapa, ndërsa rreziku më i madh është momenti kur stuhia të largohet dhe uji kthehet në breg, kur shpejtësia e tij dhe valët e mëdha do të jenë shkatërruese. Uragani Irma pritet të godas në çdo moment Floridën, ndërsa presidenti Trump ka kërkuar nga të gjithë qytetarët që të largohen nga atje.

Image