Sport

Sport

Panucci: Kemi nevojë për mbrojtës

Publikuar më 10 Tetor 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Në eliminatoret për Euro 2020, trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci në ekipin kuqezi pritet të sjell 2-3 lojtarë të rinj. Ai thotë se Kombëtarja ka nevojë për mbrojtës.

"Në sulm dhe në mesfushë kemi mjaft alternativa, por duhet të gjejmë lojtarë në mbrojtje. Agolli është 35 vjeç dhe në Europian do të jetë 37. Tani është shumë mirë, por duhet të mendojmë edhe në perspektivën e Europianit, ku aktualisht kemi dy të rinj si Balliu dhe Memolla", ka dekalruar ai.

"Do të ndjek Lilajn me Skënderbeun në Europa League, ndërsa kam edhe një listë me 10-15 lojtarë që do ti shoh, të cilët luajnë në Gjermani, Greqi, Austri apo Sllovaki ku luajnë disa lojtarë. Duhet të studiojmë gjithçka që mund të na ofrojë Europa. Ky ekip ka nevojë për kualitet", ka përfunduar trajneri italian.