Sport

Sport

Reali konfirmon lëndimin e Navasit

Publikuar më 12 Tetor 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Real Madridi ka konfirmuar se portieri Keylor Navas ka pësuar lëndim në muskuj gjatë detyrës me Costa Rican.

30-vjeçari ishte pjesë e ekipit në barazimin 1 me 1 me Hondurasin, ndërsa më pas u largua për t'i lënë vendit Oscar Ramirezit para ndeshjes me Panamanë.

"Pas testimeve të bëra, Keylor Navas është parë se ka problem në muskuj. Ai do të vazhdojë të rikuperohet", ka shkruar klubi.

Navas i bashkohet listës së mungesave të Realit. "Mbretërit" nuk do të kenë ditëve në vijim në dispozicion as Gareth Balen, Karim Benzeman, Mateo Kovaçiqin dhe Marcelon.