Sport

Sport

PSG fiton kryendeshjen ndaj Monacos

Publikuar më 27 Nëntor 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Paris Saint-Germaini ka fituar kryendeshjen e xhiros së 14-të në Ligue 1 të Francës ndaj Monacos për të thelluar distancën në krye të tabelës.

PSG fitoi 1 me 2 si mysafire e Monacos. Edinson Cavani dhe Neymar shënuan për parisienët ndërsa Joao Moutinho realizoi golin e vetëm për Monacon.

Në tabelë tani PSG ka 38 pikë, me 12 fitore e dy barazime, ndërsa ndiqet nga Lyoni dhe Monaco që kanë nga 29 pikë.