Sport

Sport

Courtois: Mendoj se jam portieri më i mirë në botë

Publikuar më 29 Nëntor 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Thibaut Courtois ndien e është portieri më i mirë në botë dhe beson se të gjithë top lojtarët duhet të kenë të njëjtën mendësi.

Portieri 25-vjeçar i Chelseat u pyet ndien se është portieri më i mirë në botë, apo afër të qenit portieri më i mirë në botë, transmeton Express.

Ai u përgjigj se ndien po atë gjë.

"Po, natyrisht se ndihem ashtu. Duhet të kesh vetëbesim se je më i miri, kjo është më rëndësi për ta pasur këtë mendësi. Natyrisht se portierët tjerë janë të mëdhenj, prandaj nuk më takon mua të gjykoj se kush është më i miri, por natyrisht se ndihem si më i miri sepse kjo është mendësia që duhet të kem", ka thënë numri një i Chelsea.