Sport

Sport

Courtois largohet si lojtar i lirë nga Chelsea

Publikuar më 04 Dhjetor 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Thibaut Courtois pritet të largohet nga Chelsea si lojtar i lirë në vitin 2019.

Sipas “The Sun”, portieri belg po refuzon bisedimet për zgjatjen e kontratës me klubin londinez.

Courtois është i lidhur me kalim te Real Madridi.

Mosvazhdimi i kontratës me “Blutë” dhe mundësia që ai të largohet si i lirë më 2019, mund të detyrojë skuadrën angleze ta shesë futbollistin verën e ardhshme për të fituar para nga largimi i tij.