Sport

Sport

Golashënuesit më të mirë në Premierligë

Publikuar më 28 Dhjetor 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Gara për golashënuesin më të mirë të Premeirligës është shumë interesante dhe kështu pritet të vazhdojë edhe në pjesën e dytë të sezonit

Ylli i Tottenhamit, Harry Kane është golashënuesi më i mirë pas 20 xhirove të para në Preemirligë me 18 gola.

Në vendin e dytë renditet Mohamed Salah i Liverpoolit me 15 gola.

Pas tyre renditet dyshja e Manchester Cityt, Raheem Sterling me 13 gola dhe Kun Aguero me 12 gola.

Ndërsa në top pesëshe hyjnë edhe Romelu Lukaku, Wayne Rooney dhe Alvaro Morata me nga 10 gola.