Sport

Sport

Coutinho: Kalimi te Barça, ëndërr e bërë realitet

Publikuar më 08 Janar 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Philippe Coutinho thotë se kalimi i tij te Barcelona është ëndërr e bërë realitet.

25-vjeçari nesër do të prezantohet si lojtari më i ri i gjigantit spanjoll pas marrëveshjes së arritur mes Barçës dhe Liverpoolit prej rreth 160 milionë eurove.

"Tung fansa të Barçës, tashmë jam këtu, është ëndërr e bërë realitet dhe shpresoj të ju shoh nesër", ka thënë ai në një video në Twitter.

Futbollisti ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare e gjysmë me klubin e ri.