Franca sërish mposhti Shqipërinë në futboll

Publikuar më 07 Tetor 2011

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Kombëtarja “kuqezi” në futboll ka pësuar humbje të thellë 3:0 nga reprezentacioni i Francës në ndeshjen që u zhvillua në kuadër të grupit “D” për kualifikime në kampionatin evropian të futbollit “Poloni & Ukrainë 2012”.

Francezët kanë treguar dominim të plotë në këtë përballje me Shqipërinë, dhe asnjëherë nuk e kanë vënë në dyshim epilogun e këtij takimi. Pjesa e parë e takimit ka përfunduar me rezultat 0:2 me golat që kishin shënuar Maluda në minutën e 11 dhe Remy në të 38'.

Në pjesën e dytë francezët shënuan edhe një gol. Zhvillohej minuta 67 kur Reveillere realizoj golin e tretë për skuadrën franceze dhe kështu shënoi rezultatin përfundimtar të takimit 3:0.
Te reprezentacioni i Shqipërisë me kartona të verdhë janë ndëshkuar Cana, Vangjeli, Duro e Lila. (kosovain.eu)