Sport

Sport

Dynamo Kyiv befason Lazion në ndeshjen e parë

Publikuar më 09 Mars 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Dynamo Kyiv ka befasuar Lazion në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Evropës duke siguruar një barazim 2 me 2.

Skuadra ukrainase kaloi e para në epërsi përmes Tsygankovit, por Lazio u kundëpërgjigj me Immobilen dhe Andersonin, para se Moraes dhjetë minuta para fundit të barazonte gjithçka.

Skuadra e Thomas Strakoshas kualifikimin tutje do ta kërkojë në ndeshjen e kthimit që zhvillohet javën e ardhshme.

 

Lajmet e fundit