Sport

Sport

Buffon: Ky ishte Ronaldo i zakonshëm

Publikuar më 04 Prill 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon ka folur pas ndeshjes të cilën ekipi i tij e humbi nga Real Madridi me rezultat 3 me 0.

I pyetur për formën e portugezit, i cili realizoi dy gola, portieri veteran ka thënë se kjo ishte një paraqitje e zakonshme e Ronaldos.

"Më e mira e tij? Jo, mendoj se ky ishte Ronaldo i zakonshëm. Messi dhe ai mund të krahasohen me Maradonën dhe Pelen për atë që kanë bërë në secilin sezon. Bëmë disa gabime, por këto ndodhin kur përballeni më të mirët", ka thënë Buffon.