Sport

Sport

Reali tërhiqet nga gara për Lewandowskin

Publikuar më 11 Maj 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Real Madridi i ka dhënë fund interesimit për transferimin e Robert Lewandowskit nga Bayern Munichu.

Sky Sports raporton se "Mbretërit" kanë biseduar me përfaqësuesit e sulmuesit polak, por kanë vendosur të tërhiqen nga gara për t.

Chelsea dhe Manchester Unitedi kanë shprehur interesim për Lewan, por Bayerni ka përsëritur qëndrimin se top-golashënuesi nuk do të largohet nga klubi.

Shefi i Bayernit, Karl-Heinz Rummenigge më parë kishte thënë se Reali "nuk ka asnjë shanse" për transferimin e polakut.