Sport

Sport

Reali kthen vëmendjen kah Conte pasi e refuzoi Allegri

Publikuar më 06 Qershor 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Mos dëshira e Massimiliano Allegrit që të pranojë ofertën e Real Madridit, ka shtyrë drejtuesit e klubit spanjoll që të kërkojnë italianin tjetër - Antonio Conten.

Trajneri i tanishëm i Chelseat është menaxheri i vetëm me rezultate të mira që mund të emërohet lehtë nga Reali.

Reali është në kërkim të një trajneri të ri pas largimit të papritur të Zinedine Zidanet që raportohet se nuk është pajtuar me bordin për planet e sezonit të ardhshëm.

Përveç Contes alternativë tjetër janë edhe Arsene Wenger, Guti, Michel dhe Michael Laudrup.