Sport

Sport

Nuri Seferi humb me vendim të gjyqtarëve nga Taylor Mabika

Publikuar më 09 Qershor 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Boksieri shqiptar Nuri Seferi edhe pse e ka mbyllur meçin me Taylor Mabika, ka humbur me vendim të gjyqtarëve.

Seferi për të zhvilluar këtë meç kishte udhëtuar në Libreville të Gabonit, vendlindjen e Mabikas.

Në Palais des Sports de Libreville, boksieri vendas e kishte mbështetjen e publiku, ndërsa ishte dominues në pothuajse të gjitha raundet përballë 'Taysonit shqiptar'.

Seferi edhe pse tentoi disa herë të sulmojë dhe ta mbyll meçin para kohe, boksieri vendas ishte më i përgatitur, duke ia kthyer me të njëjtin ritëm, transmeton Telegrafi.

Dueli u zhvilluar deri në raundin e fundit, për tu vendosur nga gjyqtarët.

Në fund me vendim të gjyqtarëve ndeshjen e vlefshme për titullin 'WBC Francophone' e fitoi Mbaika.

Ai gëzoi jo pak tifozët që ishin mbledhur për të.